• Scooty

  • Twitz from Pluto: Graff, Jackass and TV Casualty

    ★★★★

  • La Tristesse

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Turning Red

    ★★★½

  • Amityville Uprising

  • Death to 2021

    ★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • That Which Will Become of a Stolen Soul

    ★★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★★

  • The Degenerates

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

  • Dune

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Videovore

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Ultimate Underground Amateur Slaughterfest of Death

    ★★★★

  • Coming Out

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Amityville Vibrator

    ★★★½

  • That Which Will Rise from Wind

    ★★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • I Cut Your Flesh

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Klaus

  • Beyond Horror: The History of Red Films

  • Vania

    ★★★★

  • Deep Clean

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Greed

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Devolver Digital - Big Fancy Press Conference 2019

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Tomorrow I Will Be Dirt

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Click & Collect

    ★★½

  • Bird Box

  • Halloween Horror

  • Killing

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The Tape of Karma

  • Devolver Digital - Big Fancy Press Conference 2018

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Arctic

  • James Acaster: Repertoire

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Ready Player One

    ★★½