Sort by

Kevin💙 has logged 51 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Things 2

Wild Things 2

2004
×
★★
Edit this entry  
17
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Edit this entry  
15
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
14
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★½
Edit this entry  
14
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Client

The Client

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Story of Us

The Story of Us

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Edit this entry  
10
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen River

Frozen River

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Stung

Stung

2015
×
★½
Edit this entry  
06
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Edit this entry  
02
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry