nathan has logged 93 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iris

Iris

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Schemers

Schemers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Syriana

Syriana

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Falling

The Falling

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pollock

Pollock

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hillary

Hillary

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Munich

Munich

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
JFK

JFK

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Garden

The Garden

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
uwantme2killhim?

uwantme2killhim?

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Letter

The Letter

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry