nathan has logged 566 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Thirteenth Tale

The Thirteenth Tale

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates

Pirates

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yara

Yara

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Found

Found

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Madres

Madres

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Southbound

Southbound

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House of Mirth

The House of Mirth

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Wish You Were Here

Wish You Were Here

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry