nathan has logged 43 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder by the Coast

Murder by the Coast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Body Brokers

Body Brokers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ancient Dreams: Live from the Desert

Ancient Dreams: Live from the Desert

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zebra Girl

Zebra Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jude

Jude

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flashback

Flashback

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Call

Blue Call

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Vanquish

Vanquish

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Surge

Surge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry