Justine Danielle has logged 17 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Grease

Grease

1978
×
Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seclusion

Seclusion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Our Times

Our Times

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry