• 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • Patriots Day

    ★★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Sully

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • A Man Called Ove

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Black Mass

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • A Most Wanted Man

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Captain Phillips

    ★★★

  • Gravity

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Lincoln

    ★★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Argo

    ★★★½

  • The Bourne Legacy

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Ted

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★

  • Men in Black 3

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • An Enemy to Die For

    ★★★½

  • Hamilton: In the Interest of the Nation

    ★★★

  • War Horse

    ★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½

  • Real Steel

    ★★★½

  • False Trail

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Horrible Bosses

    ★★★

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★

  • Hanna

    ★★★

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★★