laura has logged 167 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Queen - Live at Wembley Stadium

Queen - Live at Wembley Stadium

1986
×
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Laura

Laura

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Edit this entry  
01
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry