Sort by

laura has logged 15 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
School Ties

School Ties

1992
×
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry