Sort by

laura has logged 20 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
For Sama

For Sama

2019
×
Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry