• Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Rachel Getting Married

    ★★★½

  • Idiocracy

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★

  • The Perfect Storm

    ★★★

  • Runaway Bride

    ★★

  • Drop Dead Gorgeous

    ★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★½

  • Go

    ★★★½

  • There's Something About Mary

    ★★★★

  • Lone Star

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★½

  • Blown Away

    ★½

  • In the Line of Fire

    ★★★

  • Patriot Games

    ★★

  • The Player

    ★★★★

  • Point Break

    ★★★★★

  • New Jack City

    ★★½

  • The Hard Way

    ★★

  • Miami Blues

    ★★★

  • Midnight Run

    ★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★★

  • Something Wild

    ★★★★½

  • Peggy Sue Got Married

    ★★

  • Back to School

    ★★★½

  • Raw Deal

    ★★★

  • After Hours

    ★★★★

  • Witness

    ★★★½

  • WarGames

    ★★★★

  • Modern Romance

    ★★★½

  • Escape From Alcatraz

    ★★★★½

  • The Gauntlet

    ★★★½

  • Hearts of the West

    ★★★½

  • The Day of the Jackal

    ★★½

  • The Harder They Come

    ★★★★½

  • Hold Me While I'm Naked

    ★★★½

  • Kustom Kar Kommandos

    ★★★★★

  • Charade

    ★★★★