• Enola Holmes

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • The Occupant

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • I Am Jonas

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Skin

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Animal Behaviour

    ★★½

  • Midnight Sun

    ★½

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Revolting Rhymes

    ★★★★

  • O Vendedor de Sonhos

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★½