PerseuEvans has logged 138 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Observar e Absorver

Observar e Absorver

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fall of the American Empire

The Fall of the American Empire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Excelentíssimos

Excelentíssimos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Sky

The Silence of the Sky

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loveling

Loveling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daughter of Mine

Daughter of Mine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry