Sort by

PersianMonkey has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
15
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood

Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry