Sort by
  • Barbarian

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Godmothered

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Friendsgiving

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Secrets We Keep

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Stargirl

  • Mulan

    ★★

  • Resistance

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • The Turning

  • Bombshell

    ★★★½