Sort by

Marc has logged 123 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Godmothered

Godmothered

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Face/Off

Face/Off

1997
×
★½
Edit this entry  
12
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★
Edit this entry  
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry