Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Scooby-Doo! Ghastly Goals

Scooby-Doo! Ghastly Goals

2014
×
Edit this entry  
17
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tom Clancy's The Division: Agent Origins

Tom Clancy's The Division: Agent Origins

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Edit this entry  
14
Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amityville Vibrator

Amityville Vibrator

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Schoolhouse Rock! 50th Anniversary Singalong

Schoolhouse Rock! 50th Anniversary Singalong

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meet Dave

Meet Dave

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Naked Boys Singing!

Naked Boys Singing!

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
Edit this entry  
25
Bride of Boogedy

Bride of Boogedy

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Mrs. Ashboro's Cat

Mrs. Ashboro's Cat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sadie's Last Days on Earth

Sadie's Last Days on Earth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
22
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Edit this entry  
22
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Meowy Halloween

A Meowy Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Curious George: A Halloween Boo Fest

Curious George: A Halloween Boo Fest

2013
×
★★★
Edit this entry