Sort by

Spencer 💥 has logged 30 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phoebe

Phoebe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Open Water

Open Water

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frankenfish

Frankenfish

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry