HKmatias has logged 180 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★
Edit this entry  
07
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Immortals

Immortals

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry