HKmatias has logged 15 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dope

Dope

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry