Sort by
  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moonlight

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • It Follows

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Her

    ½

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • American Mary

    ★★★½

  • Drive

    ★★½

  • The Social Network

    ★½

  • Black Swan

    ★½

  • Shutter Island

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • The House of the Devil

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★½

  • Twilight

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★½

  • Downfall

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Thirteen

    ★★

  • Catch Me If You Can

    ★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • A Night at the Roxbury

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ½

  • Cape Fear

  • The Silence of the Lambs

    ★★½

  • Stop Making Sense

    ★★★★★