Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
La Bamba

La Bamba

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wonder

The Wonder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry