Sort by

Hannah has logged 325 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Greatest Store in the World

The Greatest Store in the World

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie Mariposa

Barbie Mariposa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flubber

Flubber

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry