• Alien: Covenant

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Pete's Dragon

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Ice Age: Collision Course

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Dad's Army

    ★½

  • Little Men

    ★★★★

  • The Boy

    ★★½

  • The 5th Wave

    ★½

  • Joy

    ★★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Krampus

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • My Scientology Movie

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★

  • Room

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • We Are Still Here

    ★★★★

  • Circle

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★

  • Grandma

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Lucy

    ★½