Peter has logged 13 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Queen Is Dead

The Queen Is Dead

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry