Peter has logged 11 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry