Justin has logged 500 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Star

The Star

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry