Justin has logged 49 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twister

Twister

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry