Justin has logged 40 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Halloween Tree

The Halloween Tree

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marty

Marty

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry