• Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Opera

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Violation

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • 76 Days

    ★★★★½

  • The Inheritance

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

  • Coming Out

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Letter Room

  • Sophie & Jacob

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • s01e03

    ★★★★

  • Honeydew

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • The Present

  • Tesla

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • I Carry You with Me

    ★★½