• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Bubble

  • Umma

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

  • Hatching

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Last Looks

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Haute Couture

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • Waiting for Bojangles

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

  • Promises

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Superhost

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Last Mercenary

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★