Sort by

api ✨ has logged 161 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
½
Edit this entry  
25
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Happening

Happening

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★
Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black '47

Black '47

2018
×
★★
Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mammal

Mammal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Aline

Aline

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Haute Couture

Haute Couture

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry