Sort by

petitpapa has logged 287 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Return

The Return

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
All Is True

All Is True

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★
Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry