RSS feed for Maria
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
I Know Why the Caged Bird Sings

I Know Why the Caged Bird Sings

1979
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
27
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Brink!

Brink!

1998
×
Edit this entry  
16
Brink!

Brink!

1998
×
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Submarine

Submarine

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
21
Wig

Wig

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wig

Wig

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
Edit this entry  
26
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
Edit this entry  
21
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Rose Tattoo

The Rose Tattoo

1955
×
★★★
Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
Edit this entry  
06
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★
Edit this entry  
22
I Want to Live!

I Want to Live!

1958
×
Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★★
Edit this entry  
06
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Edit this entry  
06
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
Edit this entry  
05
Starting Over

Starting Over

1979
×
Edit this entry  
05
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
02
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Edit this entry  
01
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
Edit this entry  
30
Weekends

Weekends

2017
×
Edit this entry  
30
Weekends

Weekends

2017
×
Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Edit this entry  
27
Rent

Rent

2019
×
Edit this entry  
27
Pop Rox

Pop Rox

2017
×
Edit this entry  
25
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
16
Catherine

Catherine

2017
×
Edit this entry