• In The Heights

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • One Night Only: The Best of Broadway

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Two Distant Strangers

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Stranger

    ★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★½

  • Frozen II

  • The Mandela Effect

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Kitchen

    ½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Rent

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • mid90s

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½