peytann has logged 146 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Butler

The Butler

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little White Lie

Little White Lie

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Horns

Horns

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jack Whitehall Live

Jack Whitehall Live

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stranger

The Stranger

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aziz Ansari: Dangerously Delicious

Aziz Ansari: Dangerously Delicious

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry