Sort by

peytonreid has logged 457 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Signal

The Signal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Class Rank

Class Rank

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Waters

Dark Waters

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Golem

The Golem

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry