Sort by

peytonreid has logged 16 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Family Blood

Family Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bees Make Honey

Bees Make Honey

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Siren

Siren

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry