Sort by

peytonreid has logged 304 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
100 Things

100 Things

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Huluween Dragstravaganza

Huluween Dragstravaganza

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wildhood

Wildhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cherry Valentine: Gypsy Queen and Proud

Cherry Valentine: Gypsy Queen and Proud

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★
Edit this entry  
14
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry