• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Madonna - Madame X

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • TINA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • I Carry You with Me

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Celebrating Sondheim

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Little Mermaid Live!

    ★★★

  • The Last Full Measure

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Fosse/Verdon

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★½