Sort by
  • a-ha: TRUE NORTH

  • Love in the Villa

    ½

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Wedding Season

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • A Devil with Harpoon

  • The Bubble

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Royal Treatment

  • A Human Position

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Metropolitan Opera: Eurydice

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★

  • My Night

    ★★★

  • Sundown

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Flag Day

    ★½

  • Anaïs in Love

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bloody Oranges

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Queen of Glory

    ★★★

  • Loki

  • Carnaval

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Tom Petty, Somewhere You Feel Free

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Ninjababy

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Gritt

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★