Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Land

Land

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rabid

Rabid

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yummy

Yummy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
1BR

1BR

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes Day

Yes Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cheer

Cheer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ape

The Ape

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry