• The Death of Dick Long

    ★★★★½

  • Polar

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Out of Many, One

    ★★★★

  • The Mule

  • BÚÉK

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Mirage

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Brian Banks

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

  • Overlord

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • Cam

    ★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • The Domestics

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ghostland

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Utøya: July 22

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • The Open House

    ½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★½

  • The Whiskey Bandit

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Suck Me Shakespeer 3

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★