• Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Things You Think I'm Thinking

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Leatherface

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★★

  • Loveless

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • In the Fade

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Rider

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Unforgettable

    ★★

  • Aftermath

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Less Than Human

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Super Dark Times

    ★★★

  • The Robbery

    ★★★½

  • Get Out

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Before I Fall

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hi Stranger

    ★★★½

  • Strangled

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • The Monster

    ★★

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★½

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Hounds of Love

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ★★½

  • Bad Moms

    ★★

  • The Night Of

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Nerve

    ★★

  • The Shallows

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★