Dave has logged 344 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zatoichi's Revenge

Zatoichi's Revenge

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Welcome to Woop Woop

Welcome to Woop Woop

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fruit of Paradise

Fruit of Paradise

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Torture Dungeon

Torture Dungeon

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Force of Execution

Force of Execution

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read prior review Edit this entry  
18
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
Read the review Edit this entry  
13
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Discopath

Discopath

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodthirsty Butchers

Bloodthirsty Butchers

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cool Guys

Cool Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lazer Ghosts 2: Return to Laser Cove

Lazer Ghosts 2: Return to Laser Cove

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manborg

Manborg

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nymph

Nymph

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scare Campaign

Scare Campaign

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beneath Still Waters

Beneath Still Waters

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rottweiler

Rottweiler

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellblock 13

Hellblock 13

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amphibious 3D

Amphibious 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Anatomia Extinction

Anatomia Extinction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry