Dave has logged 28 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gays

The Gays

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Jekyll and Hyde Portfolio

The Jekyll and Hyde Portfolio

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dizzy Doctors

Dizzy Doctors

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ars

Ars

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Le sabotier du Val de Loire

Le sabotier du Val de Loire

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Horizons

Dead Horizons

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zero Woman: Red Handcuffs

Zero Woman: Red Handcuffs

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mansion of the Living Dead

Mansion of the Living Dead

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grips, Grunts and Groans

Grips, Grunts and Groans

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lola

Lola

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slippery Silks

Slippery Silks

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whoops, I'm an Indian

Whoops, I'm an Indian

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry