Sort by

Luis has logged 29 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Storks

Storks

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★
Edit this entry  
18
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue

Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Yossi & Jagger

Yossi & Jagger

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Silenced

The Silenced

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry