trav has logged 19 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolphin Tale

Dolphin Tale

2011
×
½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
Read the review Edit this entry