trav has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
06
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry