Sort by

trav has logged 126 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Edit this entry  
24
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry